Share Button
Perėjimas prie mobiliųjų jau nebėra ateities įvykis. Tai jau įvyko.
Google per metus atliekama milijardai paieškų ir daugiau nei pusė šių paieškų vykdoma naudojantis mobiliaisiais įrenginiais. O milijonuose svetainių, šiuo metu naudojančių „Google Analytics“, matome, kad daugiau nei pusė viso žiniatinklio srauto dabar ateina iš išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių.
Kai žmonių buvo paprašyta apibūdinti, kokį vaidmenį išmanieji telefonai vaidina jų gyvenime, jie naudojo tokias frazes kaip „niekada su juo nesiskiriu“, „padėjėjas“ ir „gyvybiškai svarbus“. Tai kompanionas, į kurį jie kreipiasi visais „norėčiau sužinoti“, „norėčiau nuvykti“, „norėčiau padaryti“ pobūdžio klausimais, kurie iškyla per dieną.
Norėdami rinkodaros specialistams padėti sėkmingai dirbti šiame pasaulyje, kuriame dominuoja mobilieji, mes iš pagrindų perkūrėme „AdWords“ ir visus elementus – nuo kūrybinių dalių ir kainų siūlymo iki darbo eigos ir įvertinimo.  Taip pat palengvinome rinkodaros specialistų užduotį sujungti skaitmeninį ir fizinį pasaulius.
Su vieta susijusios paieškos mobiliaisiais auga 50 proc. greičiau, palyginti su visomis paieškomis mobiliaisiais, todėl akivaizdu, kad klientai lanksčiai laviruoja tarp virtualiosios ir realiosios erdvių. Taigi svarbu padėti rinkodaros specialistams į tai atsižvelgti.
Džiaugiamės, kad šį rytą turėjome galimybę su rinkodaros specialistais pasidalyti visomis naujovėmis „Google“ našumo susitikime. Toliau pateikti svarbiausi šios dienos pranešimo akcentai. Visos programos pakartojimą galite peržiūrėti čia.
Naujas „AdWords“ veidas pasaulyje, kuriame dominuoja mobilieji
Per pastaruosius keletą metų atradome, kad atsižvelgti į mobiliuosius ir kurti galvojant pirmiausia apie mobiliuosius yra du skirtingi dalykai. Todėl iš pagrindų pakeitėme visą „AdWords“ kūrimo procesą.
Kaip teksto skelbimai atrodo pasaulyje, kuriame dominuoja mobilieji? Mobilieji sukėlė tikrą revoliuciją skelbimų erdvėje. Anksčiau šiais metais pašalinome skelbimus darbalaukio dešinėje, kad pagerintume paieškos patirtį ir padarytume ją nuoseklesnę skirtinguose įrenginiuose. Tai mums suteikė galimybę atlikti didžiausius teksto skelbimų pakeitimus nuo „AdWords“ paleidimo prieš penkiolika metų.
Optimizuoti pagal populiariausių išmaniųjų telefonų ekrano dydžius, naujieji išplečiamieji teksto skelbimai sistemoje „AdWords“ suteikia skelbimams daugiau erdvės, kad galėtumėte parodyti daugiau informacijos apie savo produktus ir paslaugas dar prieš spustelėjant skelbimą. Toliau pateikiami svarbiausi pakeitimai.
Šie naujovinimai padidina jūsų skelbimų efektyvumą įvairiuose ekranuose, tai ypač aktualu keliaujančiam klientui, kuris naudojasi mobiliuoju telefonu ir nori tiksliai žinoti, ką siūlote, dar prieš patekdami į jūsų svetainę.
Pagal išsankstinius testus, paspaudimų rodiklis, palyginti su dabartiniais teksto skelbimais, kai kuriems vartotojams padidėjo iki 20 proc., todėl norime jus paraginti pradėti planuoti šį naujovinimą dar iki jo oficialaus pasirodymo šiemet.
Kaip vaizdiniai skelbimai atrodo pasaulyje, kuriame dominuoja mobilieji? Nuo svetainių iki programų ir vaizdo įrašų – mobilieji įrenginiai atvėrė galybę naujų erdvių klientams pasiekti. Interaktyvūs vaizdiniai skelbimai prisitaiko prie įvairiausio turinio, formų ir dydžių daugiau nei 2 mln. leidėjų svetainių ir programų, kurias apima „Google“ vaizdinės reklamos tinklas (VRT). Jie taip pat atvėrė naujų vietinių erdvių, kad galėtumėte patraukti klientus, teikdami skelbimus, atitinkančius jų naršomo turinio stilių. Tiesiog pateikite antraštes, aprašymus, paveiksliukus bei svetainės adresą – ir Google automatiškai sukurs šiuos interaktyvius skelbimus.
Interaktyvūs vaizdiniai skelbimai puikiai prisitaiko prie bet kurios programos ar tinklapio VRT
Taip pat išplečiame VRT pakartotinės rinkodaros kampanijų pasiekiamumą, suteikdami jums prieigą prie skelbimų vietų kituose skelbimų tinkluose. Šios skelbimų vietos leidžia jums pasiekti daugiau svetainių ir programų visame pasaulyje. Naudodamasi platesniu svetainių pasiekiamumu, Europos skrydžių bendrovė SAS sulaukė 20% daugiau konversijų už tą patį mokestį per konversiją. Sužinokite daugiau.
Kaip atrodo kainų siūlymas pasaulyje, kuriame dominuoja mobilieji? Rinkodaros specialistai turi daugiau kontroliuoti ir būti lankstesni, kad optimizuotų kainos pasiūlymus tam tikruose įrenginiuose. Per kelis artimiausius mėnesius turėsite galimybę nustatyti individualius kainos pasiūlymo koregavimus kiekvienam įrenginio tipui – mobiliesiems, staliniams ir planšetiniams kompiuteriams. Tai suteikia galimybę fiksuoti savo bazinį raktinio žodžio kainos pasiūlymą pagal įrenginį, kuris svarbiausias jūsų verslui, o tada nustatyti kainos pasiūlymo koregavimus kiekvienam kitam įrenginiui. Taip pat turėsite platesnį diapazoną koreguoti kainos pasiūlymus iki +900 proc. Turėdami daugiau valdiklių galėsite tiksliau ir lengviau optimizuoti naudodami vieną kampaniją, kuri pasieks klientus, naudojančius skirtingus įrenginius.
Mobilieji yra glaudžiai susiję su vieta, taigi rinkodaros specialistai turi rasti jungiamąją grandį tarp skaitmeninio ir fizinio pasaulių
Beveik trečdalis visų paieškų mobiliaisiais yra susijusios su vieta. Žmonių virtualusis ir realusis pasauliai susilieja, kai ieškote, kur pavakarieniauti penktadienio vakarą, arba parduotuvės, turinčios jūsų dydžio guminių batų.
Norėdami padėti reklamuotojams pasiekti klientus, ieškančius fizinių įmonių vietų, Google.com ir „Google“ žemėlapiuose pristatome naujus vietinės paieškos skelbimus. Vietovės plėtinius naudojantys reklamuotojai galės pastebimiau pateikti savo verslo vietas, kai klientai ieško pagal tokius raktinius žodžius kaip „batų parduotuvė“ arba „automobilių taisykla netoli manęs“. Sužinokite daugiau
Taip pat investuojame į geriau prekės ženklą reklamuojančias, tinkintas galimybes įmonėms „Google“ žemėlapiuose, kad padidintumėte apsilankymų parduotuvėje skaičių. Pirmiausia Žemėlapiuose eksperimentuojame su įvairiais skelbimų formatais, kurie padėtų naudotojams rasti įmones, kai jie naršo netoli esančias vietas. Pavyzdžiui, Žemėlapių naudotojai gali pradėti matyti reklamuotojų smeigtukus, žyminčius artimiausias kavines, degalines ar užkandines jų vairavimo maršrutu. Vietinio verslo puslapių išvaizda taip pat bus visiškai atnaujinta – norime paskatinti klientus panaršyti jūsų parduotuvėje dar prieš atvykstant, įtraukėme tokių naujų funkcijų kaip specialieji pasiūlymai ir galimybė naršyti produktų atsargas.

 

Skelbimai žemėlapiuose: reklamuotojų smeigtukai bei verslo puslapiai
Kai internetiniai skelbimai atves daugiau klientų į jūsų parduotuvių filialus, kaip įvertinsite jų poveikį?
„AdWords“ yra didžiausias skelbimų internetinio ir realaus poveikio įvertinimo sprendimas pasaulyje. Tiesą sakant, nuo tada, kai prieš dvejus metus buvo pristatyti „AdWords“ apsilankymai parduotuvėje, reklamuotojai iš viso pasaulio įvertino daugiau nei 1 mlrd. apsilankymų parduotuvėje.
Įvairių veiklos sferų įmonės visame pasaulyje naudoja įžvalgas iš „AdWords“ apsilankymų parduotuvėje, kad įvertintų internetinių skelbimų poveikį realiems veiksmams. „Nissan UK“ nustatė, kad 6 proc. skelbimų mobiliesiems paspaudimų nulemia apsilankymą atstovybėje, todėl apytiksliai 25 kartus padidėja investicijų grąža.
Kaip sulaukti pasisekimo pasaulyje, kuriame dominuoja mobilieji
Kai klientai vis daugiau gyvena internetinėje erdvėje ir ribos tarp virtualiojo ir realiojo pasaulių nyksta, ypač svarbu pritaikyti savo verslą mobiliesiems. „Google“ taip pat kuria naujoves šiam pasauliui, kuriame dominuoja mobilieji, ir džiaugiamės galėdami į šią kelionę leistis su jumis.
Jei norite pamatyti visą šį rytą paskelbtą skelbimų ir analizės inovacijų spektrą, žiūrėkite „Google“ našumo susitikimo pagrindinį pranešimą anglų kalba čia. Taip pat apsilankykite naujojoje „AdWords“ rinkodaros tikslų svetainėje, kad sužinotumėte, kaip naudoti skelbimų sprendimus, kad pasiektumėte savo verslo tikslus.
Paskelbė: Sridhar Ramaswamy, Skelbimų ir prekybos skyriaus vyresnysis viceprezidentas
Google AdWords Lietuvos komanda
Šaltinis: http://adwords-lt.blogspot.lt/2016/05/skelbimu-ir-analizes-naujoves-pasaulyje.html