Share Button

Konversijų optimizavimo priemonės tikslas – padėti sulaukti visų galimų konversijų, atsižvelgiant į turimą biudžetą. Užuot akcentavusi paspaudimus (MUP) arba parodymus (MUT), konversijų optimizavimo priemonė susitelkia į konversijų didinimą. Galite nustatyti maksimalų mokestį už konversiją (MUK) – sumą, kurią ketinate mokėti už kiekvieną konversiją, arba tikslinį mokestį už konversiją – vidutinę sumą, kurią norėtumėte mokėti už konversiją. Konversijos nustatymų puslapyje pasirinkę konversijos kainos pasiūlymo metriką galėsite nurodyti, kad konversijų optimizavimo priemonė sutelktų dėmesį į konversijas „viena už paspaudimą“ ar konversijas „daug už paspaudimą“. Naudodama informacijos apie kampaniją istoriją, konversijų optimizavimo priemonė automatiškai randa optimalų atitinkamą skelbimo MUP pasiūlymą kaskart, kai skelbimas tinkamas rodyti. Vis tiek mokate už paspaudimą, bet daugiau nebereikia neautomatiškai koreguoti kainos pasiūlymų norint pasiekti konversijos tikslus.

Ar žinote, kad…

Konversijų optimizavimo priemonę galite naudoti ir programų mobiliesiems reklamos kampanijose. Jei vykdote kampaniją, kurioje reklamuojamas programų mobiliesiems atsisiuntimas, naudodami konversijų optimizavimo priemonę galite sulaukti daugiausia atsisiuntimų, atsižvelgiant į savo biudžetą.

Konversijų optimizavimo priemonė pateikia rekomenduojamus maksimalaus MUK ir tikslinio MUK pasiūlymus, kad galėtumėte lengviau pradėti. Pradedant geriausia naudoti vieną iš šių rekomenduojamų kainos pasiūlymų, nes jie apskaičiuoti siekiant užtikrinti tolygų perėjimą prie naujojo kainų siūlymo režimo. Šiuo metu galite stebėti našumą ir atitinkamai koreguoti kainos pasiūlymą. Kaip ir taikant MUP pasiūlymą, nustatytas MUK pasiūlymas yra pirminis įrankis, kuriuo galite valdyti gaunamas konversijas ir tai, kiek už jas mokate Jei norite padidinti srautą ir konversijų skaičių, galite padidinti MUK pasiūlymą. Jei vidutinis MUK yra didesnis, nei norėtumėte, galite sumažinti kainos pasiūlymą. Tada turėtų sumažėti vidutinis MUK ir konversijų skaičius. Sužinokite, kaip koreguoti MUK siūlymą.

Pavyzdys

Aldona parduoda naujus ir senovinius muzikos gerbėjų marškinėlius internetu. Ji sėkmingai naudojo kontekstinį taikymą, kad pasiektų potencialius klientus, leidžiančius laiką muzikos tinklaraščiuose ir skaitančius pramoginius žurnalus internete, bet pamanė, kad galima dar kai ką patobulinti. Taigi nusprendė išbandyti konversijų optimizavimo priemonę.

Aldona žinojo, kad vidutiniškai ji norėtų mokėti 15 LTL už konversiją savo svetainėje, todėl šią sumą ji nustatė kaip tikslinį MUK pasiūlymą, o visus kitus darbus paliko konversijų optimizavimo priemonei. Po kelių savaičių Aldona patikrino savo kampanijos našumą. Ji buvo patenkinta sužinojusi, kad konversijų rodiklis padidėjo daugiau nei 0,5 proc.!

Pateikiame trijų būdų, kuriais konversijų optimizavimo priemonė pasiekė šį padidėjimą, pavyzdžius:

 • Išsiaiškino, kad laikui bėgant tinklaraštis apie devintojo dešimtmečio muzikos grupes gavo daugiau brangių konversijų siųsdamas Aldonai daug paspaudimų, nesibaigiančių konversijomis. Šios svetainės kainos pasiūlymų lygiai buvo automatiškai sumažinti, kol Aldonos skelbimai nebebuvo rodomi šioje svetainėje. Taip liko biudžeto našesnėms svetainėms.
 • Išsiaiškino, kad bendrai Aldonos skelbimų našumas buvo geras svetainėse, kurių tema buvo susijusi su sunkiojo metalo muzikos grupėmis. Tačiau didelis šių svetainių lankytojų paspaudimų procentas pasibaigė konversijomis. Tad konversijų optimizavimo priemonė užtikrino sėkmingus kainos pasiūlymus dar daugiau vaizdinės reklamos tinklo svetainių, susijusių su sunkiojo metalo muzikos grupėmis.

Konversijų optimizavimo priemonės reikalavimai:

Norint pradėti naudoti konversijų optimizavimo priemonę, reikia atitikti toliau nurodytus reikalavimus.

  • Jūsų kampanijoje turi būti naudojamas „AdWords“ konversijų stebėjimas arba turi būti importuojami duomenys iš „Google Analytics“.
  • Kampanija per pastarąsias 30 dienų turi būti sulaukusi bent 15 konversijų. Ši konversijų istorija įgalina sistemą tiksliai numatyti tolesnį konversijų rodiklį. Taigi, kuo daugiau turime duomenų, tuo tikslesnius rezultatus galime pateikti.
  • Kampanijos pastarųjų kelių dienų konversijų rodiklis turi būti panašus.

Kampanijos konversijų didinimas

Be to, norint padidinti konversijų skaičių gali praversti toliau nurodyti kampanijos duomenys.

 • Kampanija yra orientuota pagal tiesioginį atsakymą. Pavyzdžiui, reklamos kampanija yra nukreipta į pardavimo didinimą el. prekybos svetainėse.
 • Kampanija turi gerai apibrėžtą konversijos tipą, pvz., baigtas pirkimas arba registravimas.
 • Kampanijos konversijų rodiklis santykinai pastovus ir per pastarąsias dvi savaites iš esmės nesikeitė (pvz., nekurtas naujas konversijos įvykio apibrėžimas ar neperkeltas konversijų stebėjimo kodas).

Šiuo metu šios „AdWords“ funkcijos nesuderinamos su konversijų optimizavimo priemone:

 • Atskiri vaizdinės reklamos tinklo kainos pasiūlymai: įsidėmėkite, kad konversijų optimizavimo priemonė paieškos ir vaizdinės reklamos tinkluose kainos pasiūlymus optimizuos automatiškai.
 • Visų tipų kainos pasiūlymo koregavimai, išskyrus mobiliųjų įrenginių kainos pasiūlymo koregavimus – 100 %. Konversijų optimizavimo priemonė automatiškai atsižvelgia į visų įrenginių, dienų, laiko ir vietų konversijų rodiklių skirtumus. Kainos pasiūlymo koregavimai jau įtaisyti į technologiją, kurią naudoja konversijų optimizavimo priemonė, todėl atskirų koregavimų nustatyti nereikia.

Ar žinote, kad…

Konversijų optimizavimo priemonė atsižvelgia į visus konversijų („AdWords“) ir / arba importuotų tikslų stebėjimo duomenis („Google Analytics“), tačiau labiau atsižvelgiama į naujausius duomenis.

Srauto pokyčiai

Jei išjungę konversijų optimizavimo priemonę pastebėsite srauto (paspaudimų ir konversijų) sumažėjimą, tai gali būti dėl kelių priežasčių:

 1. Per mažas MUK pasiūlymas. Jei naudojate tikslinį MUK pasiūlymą, palyginkite kainos pasiūlymą su istorijoje pateiktu vidutiniu kampanijos MUK. Jei kainos pasiūlymas gerokai mažesnis, nei istorijoje nurodytas vidutinis MUK, tikslinis MUK gali būti nepasiekiamas išlaikant pagrįstus srauto lygius, todėl turėtumėte apsvarstyti galimybę padidinti kainos pasiūlymą.
 2. Tikriausiai žiūrite į paspaudimus ar parodymus, o ne į konversijas. Naudojant konversijų optimizavimo priemonę siekiama gauti kuo daugiau konversijų ir išvengti srauto, kuris nesibaigia konversijomis, todėl parodymų ar paspaudimų skaičius gali sumažėti, bet konversijų skaičius – padidėti.

Konversijų rodiklio pasikeitimai

Pradėję naudoti konversijų optimizavimo priemonę galite pastebėti konversijų rodiklio sumažėjimą. Šis pasikeitimas gali įvykti dėl visų paspaudimų konversijų rodiklių vidurkio stebėjimo. Tarkime, kad dėl konversijų optimizavimo priemonės padidėjo kampanijos labai pigių paspaudimų su šiek tiek žemesniais konversijų rodikliais skaičius. Jei kampanijoje nebuvo atlikta jokių kitų pakeitimų, šis konversijų rodiklio pasikeitimas bus nurodytas kaip sumažėjimas. Tačiau mokesčio pakeitimas gali teigiamai veikti kampanijos IG.

Štai pavyzdys: tarkime, gaunate vieną konversiją iš 10 paspaudimų konkrečioje svetainėje ir kiekvienas paspaudimas kainuoja 3 LTL. Tai reiškia, kad konversijų rodiklis yra 10 %, o bendra konversijos kaina – 30 LTL. Tada, tarkime, konversijų optimizavimo priemonė pakeičia kainos pasiūlymus taip, kad skelbimai būtų rodomi svetainėje, kurioje mokate 0,30 LTL už paspaudimą, tačiau konvertuojamas tik vienas žmogus iš 50. Konversijų rodiklis sumažės iki 2 %, tačiau konversijos kaina taip pat sumažėtų iki 15 LTL.